Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Vienna Musical University in Albania
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 13-05-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): L51417020O
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2015
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 1,000,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 4
Fusha e veprimtarisė: Ne fushen e zhvillimit te aktivitetit te mesimdhenies dhe te programet e zhvillimit kulturor. Konkretisht, do te jete ushtrimi i aktivitetit te mesimdhenies ne te gjitha nivelet e arsimit si dhe ushtrimi i cdo veprimtarie tjeter, qe lidhet me arsimin, artin dhe kulturen. Cdo aktivitet do te kryehet mbi bazen e licenses perkatese te marre nga organet kompetente dhe ne perputhje me legjilacionin shqiptar ne ate fushe. Shoqeria do te organizoje dhe struktura te arsimit parauniversitar si dhe ngritjen dhe funksionimin e nje shkolle te larte jo publike te nivelit universitar ne deget e muzikes dhe artit muzikor. Hapja dhe menaxhimi i shkollave verore. Te organizoje programet e edukimit profesional, seminare, kurse per mesimin e gjuheve te huaja te te gjitha niveleve. Gjithashtu, te kryeje ēdo aktivitet dhe biznes lidhur me ofrimin e studimeve te larta te nivelit pasuniversitar per pergatitjen e specialisteve te afte per te kryer veprimtari kerkimore shkencore, me kualifikim shkencor pasuniversitar, duke organizuar kurse te specializimit dhe kualifikimit, dhe ne veēanti kurse te specializimit ne fushat muzikes dhe te artit. Botimi dhe tregtimi i librave ne fushen akademike me qellim perdorimin si baze literature ne universitet dhe per promovimin e degeve te artit muzikor ne Shqiperi. Shoqeria mund te kryeje dhe ēdo aktivitet apo veprimtari tjeter qe do te konsiderohet e nevojshme dhe e dobishme per realizimin e qellimit te shoqerise dhe qe nuk bie ndesh me legjislacionin shqiptar ne fuqi. Shoqeria per zhvillimin e aktiviteteve te mesiperme si dhe sa here te lind nevoja duhet te mbeshtetet ne punen e profesionisteve te njohur nga ligji dhe personave qe kane te drejte te ushtrojne rast pas rasti aktivitetin perkates nese ai eshte objekt licensimi. Shoqeria mundet, brenda kujifve te parashikuar nga legjislacioni ne fuqi, te zhvilloje te gjitha aktivitetet tregtare te nevojshme per arritjen e qellimit per te cilin eshte krijuar; mund te kryeje levizje bankare prane cdo banke ose institucioneve te tjera financiare te njohura nga ligji (veprime te tilla si: te perfitoje financime, kredi, me ose pa garanci; te kete llogari rrjedhese ose llogari te ndryshme bankare); ne vecanti shoqeria mundet: te marre me qira, edhe financiare, te jape me qira, duke perjashtuar ate financiaren, te mira materiale dhe te kosumit, pasuri te tundshme e te patundshme; te blejne aksione apo interesa ne shoqeri te tjera qe kane te njejtin qellim ose qellime te perbashketa, ti administrojne e ti likuidojne. Perjashtohen nga ky objekt te gjitha veprimtarite financiare te cilat me ligj jane te rezervuara eksluzivisht per bankat ose institucione te ndryshme financiare. Shoqeria mund te kryeje cdo aktivitet qe eshte brenda ketij objekti veprimatrie dhe brenda kuadrit te normave ligjore ne
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Luan Betaj 51
Rudenc Ruka 10
Ilias Foutsis 29
Agim Hushi 10
Sektori ekonomik: arsim (kopesht-shkolle-universitet)
Administratorė: Luan Betaj
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Vienna Musical University in Albania
Vienna Musical University in Albania
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!