Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 11 Dhjetor 2019
SHASH.ARKEO
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 13-05-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): L51623004A
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2015
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 50,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 2
Fusha e veprimtarisė: Shoqeri arkeologjike dhe e trashegimise kulturore shqiptare Shoqeria merret me aktivitet kulturor, arkeologji, restaurim, ambient, projektime per bonifikime, gjeologji e ndertime si: Germime arkeologjike, tokesore e nenujore dhe projektimi i tyre dhe cdo lloj punimi si, studimi i gjetjeve e i dokumentave dhe publikimi i tyre te bera nga ne ose te tjeret e te gjitha punimet e lejuara nga Kushtetuta e Republikes se Shqiperise kreu IV neni 58. Punime, kerkime e hulumtime gjeologjike, shtresa grafike, gjeomorfologjike ne limitet e lejuara nga ligji. Punime dhe vepra te veēanta, eksplorim te nentokes me mjete te veēanta, hulumtime gjeofizike qe nuk shkaterrojne, reliev dhe diagnostika e aplikuar ne trashegimite kulturore dhe ndertimet civile dhe industriale. Studim, kerkim, projektim e koordinim i infrastrukturave te medha hekurudhore, te autostradave ose punime te medha ne pergjithesi me interes publik ne territorin per sa i perket arkeologjise, gjeologjise dhe ambjentit, te gjitha punimet per sa i perket arkeologjise, gjeologjise dhe e ambjentit te gjitha punimet per ekzekutimin e e projektim qe ka te beje me restaurimin e pasurive te paluajtshme dhe monumenteve qe i nenshtrohen restaurimeve ne pergjithesi, restaurimit te afreskeve te skulpturave dhe te cdo vepre me interes demoantropologjik, arkeologjik, arkiv, artistik ose arkitektonik te mbrojtura nga ligji. Aktivitet ekzekutimi dhe projektim ne ndertimet e pergjithshme, mirembajtje te ndertesave dhe impianteve si brenda dhe jashte objekteve. Aktivitete turistike si: kulturore, natyralistike, fetare. Zhvillime dhe projektimete kurseve dhe tregetimi i tyre per shkolla e jo, per profesioniste e specializime, organizimi i kongreseve, konferencave, evenimenteve per llogarine tone dhe te paleve te treta. Projektime, pajisje dhe mirembajtja e muzeve parqeve arkeologjike, letrare, mostrave dhe ekspozitave. Prodhimi I materialeve didaktike, audiovizive dhe shitja e tregetimi i tyre. Ideim, projektim, prodhim, shperndarje dhe shitja e librave, publikimeve, audiovizive dhe materialeve informatike qe kane te bejne me objektin e firmave ; prodhimi, shperndarja dhe shitja e riprodhimeve qe kane te bejne me trashegimine kulturore. Aktivitete te prodhimit kinematografik te programeve televiziv e te videove. Aktivitete te pasurive te paluajtshme ne pergjithesi dhe ne veēanti ndertimi, blerja, shitja, dhenia me qira edhe financiare dhe menaxhimi i pasurive te paluajtshme si per perdorim rezidencial edhe tregetar, ne pergjithesi gjithēka qe eshte e njejte. Shoqeria mund te beje e te ndertoje shoqeri te tjera, mund te bleje si ne menyre te drejtperdrejte si jo ne menyre te drejtperdrejte shoqeri ose firma te tjera. Shoqeria mund te ndertoje laborator eksperimental e te kerkimit.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Pietro Ivanoch D' Aleo 50
Merjal Hodo 50
Sektori ekonomik: ndertime investimesh publike dhe veprash arti- ura-autostrada
Administratorė: Ilda Hodo
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
SHASH.ARKEO
SHASH.ARKEO
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!