Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Optima Albania
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 13-05-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): L51711018E
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2015
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 140,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 1
Fusha e veprimtarisė: Veprimtari tė call center dhe shėrbime tė ngjashme dhe tė lidhura: dhėnie e shėrbimeve pėr llogari tė shoqėrive tė tjera pėr direct marketing inbound, outbound dhe contact center (qendėr e thirrjeve nė hyrje dhe dalje); marrjen e porosive nė ēfarėdo lloj sektori tė tregut - menaxhimi i fushatave tė marketing dhe tė crm (menaxhimi i marrėdhėnies me klientin) pėr sipėrmarrje qė dėshirojnė tė rrisin biznesin e tyre ose tė jenė mė shumė nė kontakt me klientėt e tyre me qėllim pėrmirėsimin e pėrmbushjes sė kėrkesave dhe rritjen e besimit; - menaxhimi i numrave tė gjelbėr dhe centralit pėr llogari tė tė tretėve; - shėrbim i shitjeve telefonike (televendita) pėr llogari tė tė tretėve, pra, pėrdorimi i telefonit si instrument i shitjes sė drejtpėrdrejtė tė produkteve dhe shėrbimeve, duke kontaktuar klientė tė mundshėm tė porositėsit, nė kufijtė e normativave ligjore nė fuqi; - shėrbim preselling ose tėrėsia e veprimeve me qėllim prezantimin e sipėrmarrjes porositėse tek klienti i mundshėm dhe duke synuar caktimin e takimeve pėr agjentėt e shitjes; - shėrbimi postselling, pra veprime me anė tė tė cilave merren masa pėr tė kontaktuar klientėt e sipėrmarrjes porositėse pasi ėshtė kryer shitja pėr tė verifikuar nėse janė tė kėnaqur, duke marrė komente dhe sugjerime tė dobishme pėr pėrmirėsimin e veprimeve tė ardhshme tė marketingut dhe shitjes; - nxitja e pagesave tė kredisė pėr llogari tė tė tretėve, shėrbim me anė tė tė cilit disa operatorė tė trajnuar ad hoc do tė kontaktojnė klientė debitorė tė sipėrmarrjes porositėse pėr tė nxitur pagesėn; - sekretari telefonike e menaxhuar pėr llogari tė tė tretėve; - telemarketing pėr agjentėt e sipėrmarrjeve porositėse; - realizimi dhe menaxhimi i shėrbimeve pėr ngrohjen dhe kondicionimin e ajrit dhe shitja dhe shpėrndarja e burimeve hidrike tė ujit tė ngrohtė dhe tė ftohtė dhe tė avullit si edhe mirėmbajtjen dhe instalimin e aparaturave pėrkatėse; - menaxhimi i trafikut telefonik dhe dhėnia e shėrbimeve tė telekomunikimit nė pėrgjithėsi; - veprimtari e providerit tė shėrbimit internet; - realizimi i teknologjisė softėare dhe tregtimi i tyre; - realizimi, pėr llogari tė saj dhe tė tė tretėve, dhe menaxhimi i portaleve ėeb pėr promovimin dhe shitjen e produkteve dhe shėrbimeve nė pėrgjithėsi; tregtimi, instalimi dhe montimi i impianteve teknologjike nė pėrgjithėsi; - dhėnia me qira dhe realizimi i shėrbimeve pėr impiante, aparatura dhe gjithēka tjetėr tė ngjashme dhe tė lidhur me industrinė e telekomunikimit nė pėrgjithėsi, me pėrjashtim tė veprimtarisė sė qirasė financiare. - kryerja, kėrkimi, projektimi, zhvillimi, realizimi, menaxhimi, tregtimi, shitja dhe furnizimi i veprimtarive dhe shėrbimeve nė pėrgjithėsi nė sektorin e telekomunikacionit, rrjeteve tė internetit, shėrbimeve informatike dhe shėrbimeve tė tjera me dobi publike; - tregtimi me shumicė dhe pakicė i artikujve, aksesorėve dhe mallrave tė konsumit nė fushėn telefonisė fikse dhe celulare, aparate dhe impiante tė telekomunikacionit tokėsor dhe satelitor, aparatura pėr telekomunikacionin nė radiofrekuencė, elektronikė tė konsumit, fotografisė, impianteve audio/video pėr pėrdorim privat, publik ose industrial; - tregtimi me shumicė dhe me pakicė i kompjuterėve, aksesorėve dhe elementeve pėrkatės tė tyre, programe softėare, printer, etj., materiale dhe centrale pėr realizimin e rrjeteve tė komunikimit dhe impianteve tė alarmit; - projektimi, realizimi dhe menaxhimi / mirėmbajtja e rrjeteve tė kompjuterėve dhe satelitore si pėr pėrdorim lokal dhe atė nė largėsi; - tregtimi me shumicė dhe pakicė i artikujve dhe mallrave tė konsumit nė kuadrin e sektorit tė elektronikės, eletroteknikės dhe elektrik nė pėrgjithėsi, duke iu referuar veēanėrisht pajisjeve tė lojrave video; Pėr pėrmbushjen e qėllimeve tė saj shoqėria mund tė proceojė nė studimin, pėrpunimin dhe menaxhimin, duke u kujdesur pėr zbatimin dhe aplikimin e sistemeve dhe procedurave tė integruara dhe informatike di edhe tė porosisė studimin dhe analizėn, tė marrė, realizojė, shesė dhe tė japė nė pėrdorim programe dhe procedura nė lidhje me kėtė. Nė sektorėt e interesit tė saj, shoqėria mund tė promovojė dhe realizojė modele organizative pėr menaxhimin e fazave tė ndryshme tė proceseve tė nevojshme pėr veprimtaritė e sipėrpėrmendura. Gjithashtu, mund tė promojė nė bashkėpunim me sipėrmarrje tė tjera shėrbimesh nė kuadrin e procesit tė integrimit evropian.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Optima Italia S.P.A 100
Sektori ekonomik: IT-programim-internet-sherbime kabllore-sherbime telefonike+celulare
Administratorė: Francesco Caliendo
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Optima Albania
Optima Albania
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!