Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Koēo si Beqja i ikėn mandati i deputetit

6 vite mė parė
share()?>
Kompania “ABISSNET” nė tė cilėn Kokėdhima zotėronte 100% aksionet e saj i ka shitur internet edhe Azilit tė Pleqve nė Fier. Data e realizimit tė kontratės sipas dokumentacionit zyrtar ėshtė e ajo e 22 janarit 2014, pikėrisht koha kur Kokėdhima kishte nė pronėsi tė vet 100% aksionet e “ABISSNET”. Janė njė sėrė institucionesh shtetėrore, tė cilat kanė lidhur apo rinovuar kontrata e tyre me kompaninė e Kokėdhimės gjatė kohės qė ai ka mbajtur edhe mandatin e deputetit edhe zotėronte 100% tė aksioneve. Kėtė e pohojnė dokumentet zyrtare. 

Kėshtu Teatri Kombėtar i Komedisė po ashtu ka lidhur kontratė me “ABISSNET” gjatė kohės qė Kokėdhima ka zotėruar 100% tė aksioneve tė kompanisė dhe data pėrkon mė 20 janar 2014. Avokati i Popullit po ashtu ka lidhur kontratė dhe ka bėrė pagesėn me “ABISSNET” mė 6 janar 2014. Dogana Pogradec, e ka lidhur kontratėn mė 23 janar 2014. Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut e ka lidhur kontratėn me “ABISSNET” mė 9 janar 2014. Bashkia e Durrėsit mė 6 shkurt tė kėtij viti. Ndėrmarrja e Shėrbimeve Publike mė 4 shkurt 2014. Tė gjitha kėto kontrata janė nėnshkruar gjatė kohės qė Kokėdhima sikurse e pohoi edhe vetė nė deklaratėn e djeshme ka zotėruar 100% tė aksioneve tė “ABISSNET”. Ai ka bėrė shkėputjen fiktive nga kjo kompani mė datėn 6 shkurt tė vitit 2014, ndėrkohė qė gjatė gjithė kėtyre muajve ka vazhduar fushatėn e vjedhjes sė parave nga fondet publike. 

Lidhja e kontratave dhe ripėrtėritja e tyre ėshtė njė proces i cili ka pak ndryshim. Ēdo kontratė e ripėrsėritur ėshtė njė kontratė e re. Klienti e rifreskon kontratėn kur ajo i mbaron me njė kompani tė caktuar duke riparė tė gjithė tregun. Klienti pėrzgjedh kompaninė qė i intereson dhe ripėrtėrin kontratat. Kjo kontratė pėr kėdo konsiderohet si njė kontratė e re sepse nė tė njėjtėn kohė ofrohet shėrbim i ri dhe kryhet pagesė e re. Nėse do t’i pėrmbaheshin kontratave tė vjetra, ato bėhen nul nė kohėn qė u skadon afati dhe institucioni nuk merr asnjė shėrbimn sepse nuk paguan para. 

Tė gjitha kėto institucione, pra tė gjitha ato 176 kontrata me institucionet shtetėrore janė lidhur dhe kanė bėrė pagesat e tyre gjatė kohės ka zotėruar 100% tė aksioneve tė kompanisė “ABISSNET”. 

Kokėdhima thotė se njė pjesė e kėtyre kompanive kanė bėrė ripėrtėritje tė kontratave qė janė lidhur mė parė. Edhe nėse ėshtė e tillė kjo nuk e shpėton Kokėdhimėn nga shkelja e ligjit dhe Kushtetutės. Pagesat janė kryer po nga institucione publike. Fondet e tyre kanė qenė para tė taksapaguesve. Nuk ka asnjė sens qė sipas Kokėdhimės taksapaguesit shqiptarė duhet tė paguajnė Kokėdhimėn, kėtė mendje tė ndritur tė kombit, edhe si deputet edhe si pronar i kompanisė “ABISSNET”. 

Disa nga kontratat tė lidhura kur Koēo Kokėdhima zotėronte 100% tė aksioneve

Dogana Pogradec (1529) -  ABISSNET  Pogradec    8,250    2014-01-22    2014-01-23
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut (3535) - ABISSNET Tiranė 9,000 2013-12-31 2014-01-09
Teatri Kombėtar i Komedisė (3535) - ABISSNET    Tiranė    9,151    2014-01-20    2014-01-20
Avokati i Popullit (3535) -    ABISSNET    Tiranė              32,000    2014-01-16    2014-01-16
Bashkia Durrės (0707) - ABISSNET    Durrės                39,000    2014-02-05    2014-02-06
Bashkia Durrės (0707) -    ABISSNET    Durrės                41,536    2014-02-05    2014-02-06
Bashkia Elbasan (0808) -  ABISSNET    Elbasan                25,182    2014-01-27    2014-01-28
Ndėrmarrja e Shėrbimeve Publike Fier (0909)- ABISSNET    Fier 2,840 2014-02-04    2014-02-04
Ndėrmarrja e Shėrbimeve Publike Fier (0909) -    ABISSNET Fier      3,080 2014-02-04  2014-02-04
Shtėpia e tė Moshuarve Fier (0909)- ABISSNET    Fier          2,840    2014-01-22    2014-01-22
Shtėpia e tė Moshuarve Fier (0909)- ABISSNET Fier      2,840    2014-01-22    2014-01-22
Shtėpia e tė Moshuarve Fier (0909)  ABISSNET Fier         5,950    2014-01-22    2014-01-22
Shtėpia e tė Moshuarve Fier (0909)  ABISSNET Fier            6,958    2014-01-22    2014-01-22
Komuna Petrelė (3535) - ABISSNET    Tiranė                     8,000    2013-12-03    2014-01-16
Komuna Rashbull (0707) - ABISSNET    Durrės                   20,000    2014-01-28    2014-01-28
Komuna Petrelė (3535) - ABISSNET    Tirane                    8,000    2014-01-17    2014-01-17    
Komuna Prezė (3535)  - ABISSNET    Tiranė                  11,000    2014-01-24    2014-01-27

Multimedia: Rilindja Demokratike
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 28/08/2014
Titulli i publikimit: Koēo si Beqja i ikėn mandati i deputetit
Pėrshkrim i publikimit: Kompania “ABISSNET” nė tė cilėn Kokėdhima zotėronte 100% aksionet e saj i ka shitur internet edhe Azilit tė Pleqve nė Fier. Data e realizimit tė kontratės sipas dokumentacionit zyrtar ėshtė e ajo e 22 janarit 2014, pikėrisht koha kur Kokėdhima kishte nė pronėsi tė vet 100% aksionet e “ABISSNET”. Janė njė sėrė institucionesh shtetėrore, tė cilat kanė lidhur apo rinovuar kontrata e tyre me kompaninė e Kokėdhimės gjatė kohės qė ai ka mbajtur edhe mandatin e deputetit edhe zotėronte 100% tė aksioneve. Kėtė e pohojnė dokumentet zyrtare.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :